F1 zaczyna intensywnie poszukiwać sponsorów

Karol296

20 kwietnia 2017

 • stasek44

  Właśnie i to jest wiadomość!

  Po pierwsze, jeżeli ktoś jest sponsorem jakiegoś produktu to sam go wykorzystuje do swoich korzyści – co oznacza, że „znaczek” Formuły 1, czy też danego zespołu będzie pojawiał się w miejscach, które niekoniecznie mają styczność z tym sportem (biznesem).
  Wiadomo Rexona – bolid Williamsa na dezodorancie itd… Dlatego jeżeli zaczną się pojawiać nowi sponsorzy i siłą rzeczy, będą chcieli sami na tym zarobić to powinniśmy być świadkami pozyskiwania nowych kibiców/obserwatorów dla serii.

  Oczywiście jeżeli sponsoring będzie przynosił zakładane korzyści dla zainteresowanych stron to reklama również powinna podrożeć i tym samym zapobiec temu o czym pisze autor w ostatnim zdaniu.

 • Adrian Kapustin

  Ciekawe jak oni negocjują te kontrakty ? Te że ktoś topi pieniądze w F1 to jest jakaś pasja-filozofia bo zysku to nie przyniesie. Widoczność reklam jest rzadna, typowy kibic nawet nie zobaczy tych małych literek. Wniosek jest taki że jak tym filnantropom się odechce nagle to F1 jest skończona.

  • Mareczek

   Obawiam się, że nie masz większego pojęcia jak działa reklama….

   • Dokładnie tak. Sponsorzy F1 bardzo zyskują na reklamach wokół torów. Więc taki przywilej musi odpowiednio dużo kosztować.

   • Adrian Kapustin

    Ci goście jeżeli zyskują a wydaję mi się obracają pieniędzmi bo tak ten fenomen działa to kasa którą zarobią to jest od innych większych firm. Spadki czy zyski sprzedarzy istnieją ale od nich takie BMW by nie upadło gdy mają gorsze wyniki na torze. Taki Rolex to i bez reklamy co 5 minut na sky będzie istniał nadal. Ewentualny zysk to wydarzenie towarzyszące przy innym zródle które zapewnia utrzymanie firmy. Reklama daje ułamki przychodu.

    • Jest coś takiego jak np. świadomość marki. Firmy muszą się reklamować, bo przy obecnej konkurencji ich marki przestałyby być znane i tym samym kupowane. F1 daje firmom bardzo dużą potencjalną liczbę odbiorców i dopóki tak będzie to sponsorów nie zabraknie.