GP Bahrajnu 2017 z rekordem frekwencji

Karol296

17 kwietnia 2017

 • karmazynowy

  Ale zaraz zaraz , w niedziele powiedzmy komplet czyli 33tys , więc w sobote i piatek byłyby też prawie komplety ?! 33+ 30+30
  Widzieliście żeby w treningach lub na Q były komplety ?!

  Specjalnie obejrzałem FP1 , FP2 , wszystkie trybuny są praktycznie PUSTE !
  Na Q , ujęcia pokazujące trybuje główną pokazują z 25-30% zajętych miejsc !!!

  Widzę ze szejkowie nawet płacą za to żeby okłamywać takie rzeczy jak frekwencja – no w sumie przed niczym się nie powstrzymają żeby tylko mówiło się pozytywnie ;).

  Ale redaktor powinien chyba to zredagować własnym okiem a nie pisać to co gdzie indziej przeczyta..

  FAKE NEWS !

  • Paweł96

   Ta statystyka jest liczona inaczej. Każdy z widzów który był w niedzielę na wyścigu, a wcześniej w Q i na treningach jest liczony trzy razy, na każdym torze tak to działa, tak mi się przynajmniej wydaję, ale Karol to wyjaśni za chwilę pewnie 😀

  • Tory postępują dwojako (nie wiem jak to jest w Bahrajnie).
   – Każdy kto kupi bilet np. na trzy dni jest liczony jako trzy osoby we frekwencji weekendowej. Może przyjść tylko w niedzielę, ale w statystykach był odnotowany jak trzy osoby.

   – Druga możliwość to zliczanie na bramkach na torze. Wtedy trzeba fizycznie pojawić się na torze, aby zliczono daną osobę w każdy dzień.

   W Bahrajnie trybuny w piątek i w sobotę były puste, ale w sobotę widziałem zdjęcia z koncertu Enrique Iglesiasa w nocy i było pełno ludzi pod sceną. Na koncert mogły przyjść osoby z biletami na F1.

   Zawsze uważam, że frekwencja weekendowa to mocno zaokrąglona liczba i nie oddaje rzeczywistości. Dlatego zwykle skupiam się tylko na niedzieli, bo to da się porównywać. jednak jest grupa torów, która celowo podaje tylko weekendowe liczby aby pokazać się w lepszym świetle. Dlatego trzeba korzystać z obu tych liczb, aby mieć lepsze porównanie.

   • karmazynowy

    Okey , ale czy to uczciwe liczenie? Jesli uważasz że nie to chyba tytuł jest mówiący co innego oraz w treści od razu powinno być zasugerowane przynajmniej to co piszesz tu . Jest to mocno nieuczciwe co ludzie robią rozsyłając te dane co do frekwencji . Nas interesuje wyścig F1 a nie koncerty. Bardzo mi się nie podoba takie „naciaganie” danych.
    Tak wiem że jedna osoba jest liczona 3 razy jak kupi 3 bilety , to jak z wyświetleniami na YT , to że ktoś ma 5 mil wyswietlen nie znaczy że widziało go 5 mil osób .. Chodzi tylko o zaznaczenie że to ostro naciągane dane . Sami szejkowie moga wykupywać resztę niesprzedanych biletów i mówić że bilety były sprzedane 😉 Ale ty przesyłasz informacje dalej trzeba ją analizować – co robisz oczywiście , ale jednak w tym wypadku niewystarczająco chyba . Jak ktoś by chciał za rok jechać na tor i bawić się w „świetnej” atmosferze na torze to nie doświadczy tego co na Monzy , a wręcz się zawiedzie , z artykułu to nie wynika;)
    Pozdrawiam

    • Zaznaczam to od czasu do czasu w tekstach, więc jak ktoś śledzi od dawna blog, to o tym wie.
     Zawsze skupiam się na informacjach dla samej niedzieli, bo to są realne liczby, które można tez oszacować po widoku trybun.

    • Dejw

     Nieuczciwe by to bylo, jak by tylko oni podali taka statystyke a reszta by podawala dokladne statystyki ilosci ludzi na trybunach w kazdy dzie. W zwiazku z tym, ze wszystkie tory podaja Frekfencje Weekendowa, nie mozna w zadnym wypadku mowic o braku uczciwosci.

 • xkr

  tyle że kilka lat z rzędu ŁĄCZNIE widownia to i tak mniej niż JEDEN wyścig na Silverstone 😉