Nowy kontrakt Vettela zablokował rynek transferowy

Karol296

29 sierpnia 2017

 • Jakub Formułalove

  Powiem tak To są najprawdobodobniej jedni z ostatnich młodzików Leclerc Giovinazzi Gasly Ruschell itd. z tego pokolenia .2 Pokolenia w dół i F1 runie dlaczego?Fia wprowadza Halo od 2018r.Zainteresowanie spadnie[Już kibice zwracają bilety] i kasa przepadnie chyba że Fia odsunie Halo od motorsportu kartingu itp.Wtedy będzie?A co to ma do artykułu? Młodzi zawodnicy nie są zadowoleni z Halo no może poza Ruschellem.Kierowcyz F1 też są wkurwieni.Może być tak że odejdą.I co wtedy młodziki wchdzą ale nikt nie okazuje zainteresowania bo jest Halo oraz nie ma Kimiego Seba Hama Bottasa Massy Alonso itd. Więc kto wie Halo to gwóźdż do trumny.

  • Halo pojawi się we wszystkich seriach. Rzeczy które miały zniszczyć F1 było wiele, a nic się takiego nie stało.

 • PO

  Bardzo realne spostrzeżenia, Kimi będzie tak długo śmigał aż powie pas….Kiedy ? Jeżeli sezon 2018 zaliczy do udanych to sponsorzy jak i osoby pociągające za sznurki w F1 będą na niego naciskać….Kimi także dał ostatnio do zrozumienia że Leclerc może być jego naturalnym zastępcą….Podejrzewam że może się tak zdarzyć że po 2 latach Kimi i Seb przejdą razem na emeryturę,Seb będzie miał wypłacane pięniądze za ostatni rok bez tzw. świadczenia usług( podobnie miał Kimi).Sezon 2020 dla SF może być rozdaniem w stylu Max i Leclerc…
  Wszystko jest możliwe…..

  • Michał Evagelos Skoczeń

   Byłoby ciekawie chociaż do 2020 to jeszcze się może dużo zdarzyć.

 • bartoszcze

  Jeżeli Kimi się zmęczy, a Leclerc nie rozwinie, to w Ferrari wiele jest możliwe.
  Hipotetyczna zamiana Vettela z Hamiltonem też nie jest wykluczona – za porozumieniem stron.

  W sumie nie ma co się teraz przejmować dalszą przyszłością, najpierw domknijmy składy na 2018 i wypatrujmy zmian regulaminowych.
  A co jeśli Lewis się znudzi…?

  • gtr82

   vettel za hamiltona roszada, to po bandzie pojechałeś . nie ma możliwości na taką „wymiankę” nawet w promilu szans .
   nie wnikając już głębiej a tylko w nastawienia kierowców , vettel zawsze chciał jeździć dla ferarri (i tu zbuduje juz do konca swoją historię), hamilton zawsze chcial jeździć tam gdzie senna a senna w F nie jeździł , koniec , a to tylko wstep do innych powodów.
   takie tezy tezy są tak upierdliwe jak pytanie co poł roku Raiko „co z jego kontraktem” , namolne i bezcelowe.

   ferrari nie wezmie leclerca na „świeżo” do F1 zanim nie pojeździ w innym zespole, a Groszek czy Perez są totalni niepewnymi kierowcami jak na kierowcę numer dwa , bo wiadomo że do 2020 kierowca nr1 jest Vettel , oni chca kierowcę typu Bottas (już prędzej Sainz , Ves do Ferari niż Groszek, Perez, Ocon ), raczej kombinowałbym że Ferrari może chcieć odkupic Bottasa i wtedy będzie wolne miejsce w Mercedesie i o to będą się bili kierowcy których właśnie może rozważać Ferari na miejsce Raiko , czyli Verstappen , Sainz moze Ocon.
   Kierowcy jak hulk, groszek, perez raczej nigdy nie trafia już do topowego zespołu jesli sytuacja z topowymi sie nie zmieni (np nowy zespol wejdzie z konkurencyjnym bolidem)

   • gtr82

    *ocona nie tu umiescielem* powinno być*:

    …(już prędzej Sainz , Ves, OCON, do Ferari niż Groszek, Perez),…

   • bartoszcze

    /hamilton zawsze chcial jeździć tam gdzie senna a senna w F nie jeździł , koniec/

    Racja! Dlatego przecież Hamilton przeszedł do zespołu, który ma tak piękną kartę współpracy z Senną.

   • RAI

    Kimi zostaje co roku SF , raz że sam jak powiedział interesują go roczne umowy ,dwa że SF będzie jego ostatnim zespołem, trzy zobowiązał się ( dosłownie – prywatnie że będzie wspierał Seba w drodze do tytułu).Cztery ,przez także swoją popularność jak i doświadczenie wizerunkowo jest najlepszym produktem.Pięć, ma dość duże lobby w zespole jak i sponsorach którzy „nie pozwalają mu jeszcze na koniec kariery”.Sześć , żaden inny driver aktualnie nie ma szans na jazdę dla SF, Siedem , jest wielce prawdopodobne że za Kimiego wskoczy Ch.Leclerc ale to za dwa lata…..

    Ps. Mówienie że Seb miał udział 100% że Kimi ma umowę na kolejny rok to oczywista bzdura, Jak się mówi w kręgach F1 było-jest to w okolicach 20%….Pozostałe 80% to już osoby powiązane z samym RAI.

    • Aleksander Dudkiewicz

     też coś czuję, że Kimi pociągnie jeszcze 2019.