Podsumowanie testów opon Pirelli w Abu Zabi

Karol296

30 listopada 2017

 • JacekM

  czyli co … zaczyna się sezon ogórkowy ? 🙂 czekamy teraz na decyzję Wiliamsa odnośnie tego czy KUB czy też ktoś inny a później dopiero prezentacje nowych bolidów i testy przedsezonowe. trzeba zamienić zainteresowania na sporty zimowe 🙂

 • marcin25

  a hamilton o oponach …
  „Już od samego początku nieźle zrozumieliśmy nowe opony na sezon 2018. Pierwsze wrażenie jest takie, że nowa hipermiękka opona jest najlepszą jaką Pirelli wyprodukowało od czasu powrotu do F1.”

  Nowe mieszanki opon według firmy Pirelli mają być o stopień bardziej miękkie niż tegoroczne, ale Hamilton twierdzi, że cały czas są jeszcze zbyt twarde.
  do tego 0,9 szybsza od nowej ultra która jest szybsza od starej

  • Hamilton regularnie narzeka na to, ze opony są zbyt twarde.

   • marcin25

    pochwalił hyper . tak z mojej obserwacji po całym sezonie to pirelli zrobiło skok z twardoscia na sezon 2017 o 2 stopnie do góry.
    uwazam mimo ze opony byly w użyciu o stopien niżej to i tak dłuzej wytrzymywały od tych twardszych z 2016. to jest fakt nie do obalenia . w 2016 na twardszych były po 2 pitsopy a w 2017 na miekkszych był przewaznie jeden

    w 2018 moze być tak ze na oponach miekkszych i tak bedzie jeden PIT.
    uwazam ze Hamilton ma racje tak samo jak powiedział na konferencji ze ostatni raz bolidy beda ładnie wygladały (HALO)

 • Digins

  Sama treść jak zawsze dobra, ale albo pisane na szybko, na kolanie, albo pod wpływem Martini. Kupa literówek i dziwnych błędów.

  • Zrobiłem kilka modyfikacji, teraz powinno być lepiej. Jeżeli jest coś nie tak to zaznacz danych fragment i wciśnij Ctrl + Enter, a potem kliknij w nowym oknie na Send. W ten sposób zgłosisz błąd, a go poprawię.