Sebastian Vettel wygrał GP Brazylii 2017

Karol296

12 listopada 2017

 • Michał Evagelos Skoczeń

  Wiadomo może dlaczego HAR musiał się wycofać? Bo chyba pominąłem ten moment :/

  • jakaś awaria silnika, ale nie można wykluczyć, ze zrobili to taktycznie widząc, że silnik wkrótce się całkowicie zepsuje. Gasly ledwo dojechał do mety, bo silnik mu padł na 200 metrów przed linią mety. Nie wiem co Toro Rosso zamierza robić w Abu Zabi, bo raczej części zamiennych nie ma, a Renault twierdzi że nie zdąży wyprodukować.

   • Michał Evagelos Skoczeń

    Wiem że nie ma na to szans, ale w takiej sytuacji jedyna sensowną i sprawiedliwą opcją jest aby Renault oddało swoje części TR, a najwyżej samo nie wystartowało.

    • Zespół fabryczny zawsze ma przewagę pod względem silnika na klientem. To się nie zmieni. W F1 nie ma takich gestów dobrej woli.

     • Mariusz Bielicki

      Ale występ TR nie jest zagrożony. Problemem jest to, że Renault nie dostarczy części w nowych specyfikacjach poprawionych pod względem niezawodności. Stare części są. Brak udziału w GP jest dużym minusem dla wszystkich. Renault nie stać na karę dla TR, Liberty Media i ogromne straty wizerunkowe.

     • Te części są tak stare, że mogą się zepsuć na treningu. Nie wiemy też ile ich jeszcze mają.

     • Michał Evagelos Skoczeń

      Ja nie mówię o gestach dobrej woli tylko o umowach, jeżeli ktoś się do czegoś zobowiązał to ma to zobowiązanie wypełnić nawet swoim kosztem. Oczywiście to co piszę to jest trochę wróżenie z dupy, bo umowa na abonament telefoniczny potrafi mieć kilkanaście stron, więc umowa na dostawę silników w F1 pewnie ma ich dziesiątki, opieram się jednak na tym co nakazuje rozum, i co uważam że powinno być zapisane w przepisach. Jeżeli zobowiązujesz się komuś dostarczać elementy silnika to masz to zrobić, choćbyś sam miał opuścić wyścig który nawet decyduje o mistrzostwie.

     • Renault tłumaczy się problemem z podwykonawcą.

     • Michał Evagelos Skoczeń

      Widzę że mają tłumaczenie dosłownie jak pan Józek z osiedlowego warsztatu 🙂 A co niby TR obchodzą ich problemy z podwykonawcami?

 • XandrasPL

  Hamilton miał najszybszy bolid i jechał swoje, sc mu pomógł bo już od razu był 13 a że 3 i 1 sektor są pod merca i od razu same w nie się przechodzą to nie było szans, wyprzedził kogoś w innym miejscu ? ma bolid ustawiony pod abu dhabi i ludzie wpadną w zachwyt jak rozwali ich o 0,5 sek i to nad Bottasem, nowe części i silnik więc o czym mówimy, czysto mówić ukończy on wszystkie wyscigi sezonu w punktach …

  • Humonguos

   „Najlepszy zawodnik” najnowszy, najświeższy, nówka nie śmigana, z największą mocą oraz zapasem oleju do spalania – SILNIK MERCEDESA. Dziś było dwóch zwycięzców – Sebastian Vettel oraz na 7 pozycji Felipe Massa. Pierwszych sześć bolidów (Ferrari, Mercedes, Redbull) miało taką przewagę nad resztą że cała topowa szóstka by startowała z ostatnich pozycji i wszyscy by przemieścili się na topowe pozycje. 7 pozycja Massy przy możliwościach bolidu Williamsa to jak wygrana. Hamilton dzisiaj był najlepszą płaczącą dziewczynką co też uwieczniły kamery jak siedział w bolidzie i wycierał łzy po tym jak Fiński Wojownik Kimi pokazał mu szkołę życia jak się należy ścigać.

 • stasek44

  Aż jestem ciekawy jakie to nowe części testował Hamilton 🙂 Choć różnica 5,5s do Vettela nie robi na mnie wrażenia, bo widać było że Niemiec kontroluje sytuacje i nie jedzie szybciej niż musi, tak tempo Hamiltona to był jakiś kosmos.

  • bartoszcze

   Silnik nówka nieśmigany, odwrotna strategia oponowa i dużo DRS-u 🙂

   PS
   https://twitter.com/charlie_whiting/status/929735914800025600

   • Hamilton dostał silnik w specyfikacji wprowadzonej na Spa. Pierwotnie planował używać w Brazylii starszej specyfikacji. Ten silnik będzie musiał przejechać tylko 1000 km, zamiast zwyczajowych 5000 km, więc nie muszą go oszczędzać i korzystają z pełnej mocy.

 • Adrian Kapustin

  Sezon 2017 jest udany i cienki zarazem. 1 podium zespołu spoza top3 o tym świadczy.
  6 miejsce to wydaję się być maks dla reszty stawki. Ale widać po stratach w qualu jaki postęp dokonał się od Australii.

 • bartoszcze

  Widziałem informację, że we wszystkich zespołach silniki Renault miały skręcone turbo. Nie wiem czy TAG-Heuer też 😉

 • Motyl

  Podobno francuski canal+ na Twitterze ogłosił że KUB zastąpi MAS, co o tym sądzisz, może być to traktowane jakkolwiek wiarygodnie, biorąc pod uwagę jakiś przeciek z Williamsa, czy też próbują przewidywać przyszłość?

  • Przewidywanie przyszłości, wczoraj też tak mówili. Ten ich komentator wcześniej w tym roku twierdził, ze Vettel zostanie zdyskwalifikowany za incydent w Baku, a potem mówił, że Kubica będzie testował ze Strollem. Poczekajmy na oficjlany komunikat zespołu.

 • wer

  Aż się prosiło, żeby Valteri, po ciut ospałym starcie, zszedł do wewnętrznej, blokując w ten sposób VET.
  Było na to miejsce i czas.
  Sebastian własnie tak by postąpił.
  Brak mu tego błysku …
  Sam sobie winien, bo mógł to wygrać.