Williams 2018: Robert Kubica, testy, rywale, szanse

Karol296

4 października 2017

 • Michał Evagelos Skoczeń

  Moim zdaniem wybiorą Wehrleina. Po pierwsze zawsze to zastrzyk gotówki od Mercedesa, po drugie sportowo w sumie najlepsza opcja. Kubica nawet mimo najlepszych wyników na testach nadal będzie pozostawał niewiadomą a di Resta jest zwyczajnie słaby. Jedno co działa na minus Pascala to fakt że byłaby to pewnie posada na rok, bo jak się sprawdzi do na 2019 przejdzie do Mercedesa. W końcu po to się ma program juniorski żeby z niego korzystać. Massy nie liczę bo przy takiej atmosferze jaka teraz jest w zespole, gdzie zawodnik ma wprost powiedziane że w sumie to chcą kogokolwiek byle nie jego, jakoś nie widzę opcji dalszej współpracy.

  No i pytanie co zrobi Toro Rosso. Juniorów Red Bulla brak, Danił już jeździ któryś rok i jak widać nie jest dla nich kandydatem to zespołu seniorskeigo. Kto zostaje? Robert i Sean Galel? Ewentualnie Button? Każda opcja jest po pierwsze nieprawdopodobna a po drugie po prostu dla nich zła.

  • Gelael nie punktów do superlicencji i nie może jechać. Red Bull ma jeszcze Buemiego.

   • Michał Evagelos Skoczeń

    Waśnie mi się wydawało że o kimś zapomniałem 🙂 Tak czy tak Buemi ląduje na liście nazwisk które nie są dobra opcja dla RB.

    • Nie mają dobrej opcji. Albo wezmą Kwiata i dadzą mu kolejną szansę, albo kogoś z zewnątrz, spoza ich programu.

     • Michał Evagelos Skoczeń

      W przypadku Kwiata to już nie będzie szansa tylko przedłużanie agonii jego kariery. Od dawna jest jasne że nie będzie już jeździł w RBR. Pytanie czy wolą wziąć go po raz kolejny na zapchajdziurę, wziąć wyjadacza z emerytury na jeden sezon czy jakiegoś młodzika z nie wiadomo kąd. Tylko właśnie, skąd? Wszyscy aspirujący do F1 raczej już są u kogoś w programach juniorskich.= i nikt ich nie da tak o.

  • Protonek

   Jest trochę w tym co mówisz, ale wątpię, że bez ingerencji Wolffa, Williams zatrudni Wehrleina. Williamsowi jest potrzebny kierowca z rolą przywódcy i z doświadczeniem. Wehrlein nie ma takich cech. Kubica ma jak najbardziej, a testy Roberta wzmacniają jego pozycję. Toro Rosso ma problem rzeczywiście, chociaż Fukuzumi ładnie sobie radzi w GP3, może być nawet lepszy niż Matsushita i kto wie, czy to nie on wcześniej zdobędzie superlicencję niż Nobuharu.

 • Snap820

  Była era wychowanków RED BULL , teraz będzie FERRARI ,
  GIOVANIZZI , LECLERC i paru tam też mają może wkręcą i WEHREILNA

  Widział bym to tak PEREZ do FERRARI a Wehrlein do FI , a LECLERC do HAASa za MAGa i do Saubera Giova

  Co do testów to głupie że w 2 dni, tego samego dnia powinni jeździć , inne warunki atmosferyczne itp.

  • Mają jeden samochód, więc muszą dwa dni.

  • qwerty

   „PEREZ do FERRARI”
   Nie ma na to szans. Do Ferrari zawsze idzie ktoś ponadprzeciętny. Zawsze.

   • Adrian Kapustin

    Fisicella, Badoer, Salo takich dziadów brali.

    • fracky

     Jeszcze Vettel, Massa, Raikkonen, Barichello …

  • Perez odszedł z programu Ferrari przechodząc na 2013 rok do McLarena. On już pod skrzydła Ferrari już nie wróci, szczególnie że mają dwóch dobrych juniorów.

 • Wreszcie tekst, który nie przekreśla z miejsca R. Kubicy, a jasno pokazuje – kto i co może mieć największe znaczenie dla przyszłości polskiego kierowcy. Serio, podoba mi się.