Zatłoczony kalendarz sportów motorowych

Karol296

11 stycznia 2016

 • pr82

  Nie przesadzajmy też – to że kolidują w ten sam weekend to co to ma za znaczenie jeśli 1 Seria ściga sie w EU a inna w Azji lub Ameryce – godzinowo się nie pokrywają najczęściej . . Jeśli by się godzinowo pokrywały ( i P i Q i Race) to jasne , ale jeśli różnica jest paru godzin to przełączenie kanału lub streama nie zajmuje tyle 🙂 To nawet dobrze mieć jednego dnia kilka rzeczy do oglądania jak było w tym sezonie . Nie raz zdażyło się że w ten sam weekend było kilka serii i można było obejrzeć wszystko (live)

  Poza tym pamietajmy o tym że relacje np z WRC nie są pełne , jak i innych serii nie uświadczysz w ogóle .

  Proponowałbym napisać lepiej GDZIE i jak te serie (jak F.E. czy DTM czy NASCAR czy INDYCAR ) można będzie obejrzeć, bo dla zwykłego widza w PL zapewne może to być nieznane a może by i chętnie DTM czy NASCAR obejrzeli.

  Pozdrawiam.

  PS: zapomniałeś o RALLYCROSS 😉

  • Chodzi mi głównie o to, że mneijsze serie nie powinny odbywać się w te same weekendy co F1 bo tym samym spada zainteresowanie nimi wśród „niedzielnych kibiców”. Fani obejrzą wszystko. Ale osoba interesująca się sportami motorowymi od czasu do czasu będzie wybierać i zawsze postawi na bardziej znaną serię.

   • pr82

    w takim aspekcie masz racje;)

 • Paweł Tobolski

  Według mnie wyścigi Formuły E powinny zostać skonsolidowane w okresie grudzień-marzec. Zimą i tak nie ma prawie żadnych wyścigów i rajdów (prócz Dakaru i 3 rajdów WRC), więc oglądalność FE by podskoczyła. Albo można stworzyć jakąś serię wyścigową, która ścigała by się w okresie zimowym i nie mielibyśmy takiego tłoku w kalendarzu.

 • bartoszcze

  Tak naprawdę to już teraz powinni zacząć planować kalendarz na 2017. IMHO o wiele łatwiej było ułożyć kalendarz F1 przed zafiksowaniem daty Le Mans. GP Monaco odbędzie się 28.05.2017…

  • Na 2017 tak naprawdę jest jedna niewiadoma: czy będzie wyścig w Niemczech. Reszta albo ma kontrakty albo to formalność. Więc Bernie mógłby bardzo szybko przygotować kalendarz. Ale pewnie znowu znajdzie się jakiś tor, który będzie chciał coś zmienić.

 • Mikołaj Kłos

  Trochę tego dużo… Nie wiem jak się w tym połapię.