Internetowa usługa z transmisjami F1 TV doczekała się wielu nowości przed sezonem 2019. Liberty Media naprawdę się postarało, bo oferta stała się teraz bardzo rozbudowana i atrakcyjna. Minusem jest cały czas wysoka cena i ograniczona liczba urządzeń.
Internetowe usługi F1 TV miały się doczekać nowego otwarcia w 2019 roku. Mimo tych zapowiedzi lista nowości mnie pozytywnie zaskoczyła, bo jest imponująca i zróżnicowana. W kolejnym paragrafie możecie zobaczyć co będzie nowego i w jakich pakietach będzie dostępne w tym sezonie.
Od teraz nowi abonenci F1 TV Pro kupując usługę zarówno na 30 jak i 365 dni otrzymują siedmiodniowy okres próbny po którym można zrezygnować z subskrypcji bez płacenia. Trzeba być nowym abonentem i jeśli usługa się nie spodoba, to można anulować dostęp w czasie siedmiu dni i nic nie płacić.
Ceny pakietów dla użytkowników w Polsce w 2019 roku pozostają bez zmian. F1 TV Pro kosztuje w Polsce 7,99 euro za 30 dni lub 64,99 euro za rok kalendarzowy (liczy się 365 dni od momentu zakupu), a F1 TV Access 2,99 euro za 30 dni lub 26,99 euro za rok kalendarzowy. Pakiety F1 TV można kupować klikając w ten link.
Szczegóły nowości w usłudze w F1 TV w 2019 roku
Pojawi się nowy kanał uruchamiany tylko na czas wyścigów pod nazwą „Exclusive Pitlane Channel”. Będzie można zobaczyć w nim to co się dzieje w alei serwisowej. Ten kanał będzie miał swój własny, alternatywny komentarz w języku angielskim.
Podczas wszystkich sesji F1 pojawi się nowy kanał pod nazwą „Data Channel”. Będzie w nim wyświetlany Live Timing z informacjami o mieszankach opon, czasach sektorów itp. Będą to skondensowane informacje z Live Timingu na jednym ekranie.
Znany dotychczas z Live Timingu „Driver Tracker” będzie od 2019 roku częścią usługi F1 TV, czyli będzie dodatkowym kanałem do wyboru. Driver tracker to schemat całego toru na którym każdy kierowca jest oznaczony jako kolorowa kropka z trzyliterowym skrótem nazwiska. Na żywo widać różnice między wszystkimi zawodnikami na torze oraz gdzie w danym momencie znajdują się kierowcy.
Powyższe trzy kanały będą dostępne w transmisji na żywo dla abonentów pakietu F1 TV Pro, jak również w ramach powtórek dla abonentów F1 TV Pro oraz F1 TV Access.
W każdy weekend wyścigowy będzie emitowany nagrany (nie będzie emisji na żywo) program „Tech Talk” w którym znajdą się analizy dotyczące technicznych rozwiązań w bolidach. Program ten zadebiutował podczas przedsezonowych testów. Będzie on dostępny tylko dla abonentów F1 TV Pro.
W 2019 będą na żywo transmisje z serii towarzyszących F2, F3 i Porsche Supercup. Nie jest sprecyzowane czy będą to same wyścigi, czy również treningi i kwalifikacje. Transmisje na żywo będą w F1 TV Pro, a w ramach powtórek nagrania będą dostępne zarówno dla abonentów F1 TV Pro oraz F1 TV Access. Przypominam, że serii F2 i F3 nie pokazuje żadna polska telewizja. Porsche Supercup jest w Eurosporcie.
W 2019 roku na Twitterze ponownie będzie emitowany po wyścigach na żywo prowadzony przez Willa Buxtona program „F1 Twitter show”. Program jest realizowany z padoku tuż po zakończeniu wyścigi, a gośćmi prowadzącego są aktualni i byli kierowcy F1. Program jest podsumowaniem i omówieniem wyścigu. Poszczególne odcinki będą w 2019 roku dostępne w ramach powtórek dla abonentów pakietów F1 TV Pro i F1 TV Access. W 2018 roku były tylko na Twitterze.
W pakiecie F1 TV Pro będą dostępne powtórki oficjalnych konferencji prasowych Formuły 1.
Zupełną nowością będzie emitowany w środku tygodnia program „Weekend Debrief show” Formuła 1 nie podała szczegółów tego programu, ani jego dostępności w pakietach. Nieoficjalnie wygląda na to, że będzie to magazyn podsumowujący prowadzony przez Teda Kravitza. Pierwszy odcinek identycznie nazwanego programu będzie emitowany 20 marca (środa) o godzinie 19:00 polskiego czasu w telewizji Sky Sports F1 w Wielkiej Brytanii. Gościem Teda Kravitza w pierwszym odcinku ma być Rob Smedley.
Więcej informacji o ofercie F1 TV Pro i Access
Internetowa usługa z transmisjami F1 TV zadebiutowała na początku sezonu 2018. Jest dostępna w Polsce i oferuje dwa pakiety F1 TV Pro oraz F1 TV Access. Oba pakiety dają dostęp do powtórek wszystkich sesji F1 wraz z wyborem kamer, powtórek wyścigów serii towarzyszących, rozbudowanego Live Timingu oraz dostępu do archiwum wyścigów z ostatnich niemal 40 lat (baza danych cały czas jest uzupełniana). Dodatkowo w droższym pakiecie F1 TV Pro klient otrzymuje dostęp do transmisji na żywo F1 wraz z wyborem kamer (ponad 20 różnych kanałów w tym kamery na każdym bolidzie), dostęp do nieocenzurowanego team radio oraz transmisji na żywo serii towarzyszących.
W usłudze F1 TV nie ma polskiego komentarza, a do wyboru jest sześć języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, holenderski i portugalski. Dostęp do tych usług jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową lub mobilne aplikacje. Jednocześnie na danym koncie możliwy jest tylko jeden przekaz wideo. Można na jednym urządzeniu w jednym momencie oglądać transmisję wideo, a na drugim śledzić Live-Timing, który także jest w pakiecie. Minusem jest ograniczona liczba urządzeń na których można z tej usługi korzystać. Brakuje np. aplikacji dla telewizorów Smart, konsol do gier czy chromecasta.
Niewiadomą pozostaje wciąż to czy ta usługa będzie bezawaryjnie działała podczas dużego obciążenia w czasie sesji na żywo. W 2018 roku były z tym często problemy, które miały być rozwiązane przed nowym sezonem. Sprawdzę w praktyce jak te dotychczasowe i nowe przekazy oraz programy działają oraz co dokładnie oferują. Po kilku weekendach wyścigowych napiszę recenzję.
Więcej szczegółów o transmisjach F1 w Polsce w Internecie w 2019 roku znajduje się pod tym linkiem. Transmisje w Polsce ponownie będzie w Eleven Sports i te kanały są dostępne w Internecie wyraźnie taniej niż pakiet F1 TV Pro.
Zgłoszenie błędu w tekście
Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: