Kolejne kraje z transmisjami F1 w 2014 roku

Karol296

27 stycznia 2014

 • Serek

  i co się dzieje z Polsatem? mają już podpisany czy nie.. dzisiaj wtorek a tutaj nadal nic

  • Oskar Jędrzejowski

   gdzie moge ogladac jak nie polsat ????

   • Karol296

    W telewizji nigdzie. Chyba, ze mieszkasz blisko Czech, to w naziemnej czeskiej telewizji cyfrowej. Albo na satelicie Astra jest RTL po niemiecku i w kilku kablówkach. Trzecie wyjście to internet i jakieś streamy.

  • Karol296

   Jeśli podpiszą umowę to wszędzie będą o tym trąbić.

 • wojtek

  Mimo, że mój angielski nie jest idealny i nie zawsze wszystko zrozumiem, to zdecydowanie wolę oglądać transmisje na brytyjskich kanałach np. sky sports.
  Pełen profesjonalizm i reporterzy na torze w padoku, a nie mądre głowy w studio.
  Najśmieszniejszy i najgorzej wypadający jest w tym wszystkim W.Zientarski. Panie Włodku, Pan nie ogarnia tego świata, czas na emeryturę.
  Najbardziej dziwi mnie jednak fakt, że w czasach przed-Kubicowych i transmisji w TV4 Panowie Borowczyk i M.Sokół (tutaj wielki szacun) bywali na torach, a w chwili gdy F1 za sprawą Roberta zyskała w naszym kraju na popularności i transmisje przeniesiono do Polsatu, to pojawiło się to nieszczęsne studio.
  No ale taki jest kapitalizm w polskim wykonaniu. Maksymalizacja zysków ze słomą w butach.
  Pozdrawiam tych, którzy oglądają F1 mimo, że bez naszego akcentu.
  Mam nadzieję, że 2014 przyniesie koniec ery Vettela
  Amen

  • Pit

   Australia podium: 1.Ham 2. Ros 3. Mas ! 🙂

   • stanisław żelazny

    Jeśli ma być w Polsacie to tylko z Zientarskim i Borowczakiem, nie ma lepszych komentatorów sportów motorowych.

    • green-p0int

     2x lepszy od Borowczyka i Zientarskiego jest choćby Andrzej Mielczarek, który komentuje wyscigi (Le Mans, WTTC) w Eurosporcie.

     • stanisław żelazny

      Nie mam nic do Pana Mielczarka, i do jego komentowania wyścigów Le Mans też lubię oglądać 24 godzinny wyścig, niesamowite przeżycie, ale do tych Panów już się przyzwyczaiłem, jedno u nich mi się podoba, ich przeżywanie, i poważne traktowanie tego co robią, może nie zawsze wychodzi, cóż nikt nie jest bez wad.Pozdrawiam.

      W dniu 9 marca 2014 14:57 użytkownik Disqus napisał:

 • btq

  Dodam tylko … jezeli pozbycie sie Borowczyka z TV musi byc powiazane z utrata transmisji … trudno, transmisje obejrze na innym kanale, ale przynajmniej tego mlaskania nie bede musial sluchac.

 • btq

  Nie chce byc hejterem, ale jak dlugo ogladacie F1? Pytam bo skoro go chwalicie za komentarz to chyba zielonego pojecia o F1 nie macie… zreszta tak jak ten gosc. Plecie bzdury caly czas, nie ogarnia zawodnikow kto jest kto. Komentuje replay’e jakby dzialy sie na zywo … ten typ nieogarnia totalnie. Ja zadaje pytanie dlaczego on tam nadal jest? To jest zenada zeby taki ktos komentowal wyscigi F1.

  • Karol296

   Wyrobił się i jest dużo lepiej niż dawniej. Komentarz w 2004 roku ze Skubisem to był koszmar. Razem z Jędrzejewskim czy Sokołem komentuje zdecydowanie lepiej. Z Borowczykiem jest, jak ze Szpakowskim. Mnóstwo krytyki, ale koniec końców ludzie lubią oglądać z ich komentarzem z przyzwyczajenia.

   • Pit

    Z pierwszym się zgodzę, kiedyś było koszmarnie, teraz jest tylko fatalnie. Ale pewnie i małpę po 30 latach do pewnych czynności można przyuczyć. Co do drugiej części – zdecydowanie nie. Dostaję wysypki słysząc szpakowskiego, niezmiennie od mundialu w Meksyku w ’86. Prawdą jest jednak to, co piszesz – sporo znajomych „lubi z przyzwyczajenia”.

    • Karol296

     Problem jest taki, że nie ma kto go zastąpić. Jedynym czynnym komentatorem, który zajmował się F1 jest Piotr Małkowski, który jest szefem sportu w nc+. Sokół chciałby aby komentatorzy jeździli na wyścigi co się nie stanie. Innych opcji nie widzę. Musieliby zrobić casting wśród dziennikarzy piszących o F1 w internecie. Co się nie stanie, bo lepiej postawić na sprawdzonego Borowczyka, który już jest na etacie w Polsacie.

     • Pit

      Zaraz zbliżymy się do stwierdzenia, że z komentatorami jest tak, jak z kierowcami, niektóry łaje się za to, że przyjechali na metę o 30 sekund za późno, zapominając, że każdy z nich i tak najlepszym kierychą w powiecie swym jest 🙂
      To fakt, że trzeba byc wystarczająco medialnym, żeby ciężar relacji live udźwignąć. Pamiętam porażkę autoklubu.pl w TV4 za czasów Roberta w F-R. Mimo, że chłopakom wiedzy nie brakowało, nie mogli się wydźwignąć na poziom interesującej relacji, a potem już nawet nie próbowali.
      Jednak kropla drąży skałę – w piłce kopanej za sprawą konkurencji innych stacji doczekaliśmy się – nawet już zmanierowanych do bólu – następców zydorowiczów i szpakowskich, czego bardzo życzyłbym F1.

 • Widz

  Dla mnie bez Borowczyka nie ma F1, nawet fajnie z nim debiutuje Grzegorz.

 • Radek68

  Lubię oglądać wyścigi z polskim komentarzem, szczególnie lubię
  Borowczyka, bez którego wyścigi były by takie jak na RTL-u, czyli
  nijakie. Bardzo podoba mi się jego styl komentowania, wiedza (nie tylko o
  „młodych damach” ;), tembr głosu, paralele i dywagacje. To naprawdę
  fajny styl i rzadko spotykany. Zdarzają się też błędy, no cóż, faktycznie, ale po pierwsze nie są istotne, gdyż sami też oglądamy
  wyścig i widzimy przecież co się dzieje, po drugie w innych telewizjach
  też są. Osobiście nawet wolę kilka błędów i Borowczyka, niż bezbłędnie
  komentującego, ale nijakiego komentatora.
  Dlatego z nadzieją czekam na podpisanie nowego kontraktu na transmisję F1 w Polsacie.

  • fanf1

   Popieram w 100%. Bez pana Andrzeja nie wyobrazam sobie transmisji F1 w TV, szkoda ze Mikolaj Sokol juz nie komentuje, bo jak dla mnie to byla zaj…fajna para komentatorow.

   • Pit

    W 100% nie popieram. Boprowczyk i kto-mu-tam-sekunduje to para w najwyższym stopniu nieudana. Razi mnie do bólu ich brak spostrzegawczości, logicznego obserwowania wydarzeń i zwykłego przygotowania w ciągu tygodni poprzedzających weekend wyścigowy. Jego wpadki to nie zwykłe pomyłki, takie chętnie pominę, ale przykłady na koszmarne nieogarnięcie tematu. W poprzednim sezonie oglądałem kilka transmisji z rosyjskiej TV i raczej takową bym polecił.