O autorze

Serdecznie witam wszystkich na blogu Cyrk F1, który jest poświęcony Formule 1.

Blog założyłem we wrześniu 2012 roku pod adresem www.cyrkf1.wordpress.com. Rok później, we wrześniu 2013 roku przeniosłem się na własny serwer i na nową domenę: www.cyrkf1.pl. W grudniu 2015 roku blog ruszył w nowej, trzeciej już odsłonie graficznej. Wielkie podziękowania dla Przemka, za projekt graficzny bloga i jego wykonanie.

O autorze

Formułą 1 interesuję się od 1999 roku. Od początku zacząłem kibicować zespołowi McLaren, ale we wszystkich wpisach staram się zachować obiektywizm jeśli chodzi o zespoły i kierowców. Nie jeżdżę na wyścigi, nie mam tajemnych znajomości i nie uważam się za nieomylnego. Jestem otwarty na merytoryczne dyskusje i spory na temat wydarzeń w Formule 1.

Postanowiłem założyć blog Cyrk F1, aby móc dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego sportu. Szczególnie ciekawią mnie zakulisowe tematy związane z F1, które są często pomijane przez inne polskojęzyczne serwisy: finanse, technika, personalia, czy problematyka związana z torami na których odbywają lub będą się odbywać wyścigi królowej sportów motorowych.

Niemal wszystkie teksty na blogu (za wyjątkiem informacji prasowych) są mojego autorstwa. W moich tekstach nigdy nie znajdziecie kalki artykułów z innych serwisów, ani tym bardziej zwykłych tłumaczeń zagranicznych tekstów. Jeżeli opieram się na jakimś artykule, to po pierwsze wyraźnie zaznaczam źródło, a po drugie staram się jak najwięcej dodać od siebie. Przez lata prowadzenia bloga podejmowane przeze mnie tematy ewoluują, zacząłem się np. zajmować statystykami czego wcześniej na blogu praktycznie nie było, pojawia się także więcej felietonów.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do czytania oraz komentowania,

Karol